Archiwum kategorii: Szymczak

Na cmentarzu wolskim, czyli kolejny grób

Oto grób dziadków mojego pierwszego męża Cezarego Szymczaka, czyli pradziadków mojego syna – Macieja. Mieczysław Szymczak i Teofila Szymczak oraz ich syn Józef.

grób kw. 31-3-5

  • Śp. Teofila Szymczak zm. 04.10.1982 r. z domu Wąsik ur.11.09.1914 r. w Małachowie, rozwiedziona, rodzice: Kacper i Józefa.
  • Śp. Mieczysław Szymczak zm.1955 r.
  • Śp. Józef Szymczak zm. 1943 (prawdopodobnie jest to grób symboliczny)

 

Udostępnij na:

Grób Cezarego na Bródnie

Oto kolejna odsłona grobów rodzinnych. To grób mojego eks męża Cezarego Szymczaka. Pierwszą pochowaną tu osobą była Halinka – siostra jego mamy, która zmarła mając 3 lata. Potem doszedł do niej jej tata, czyli dziadek Filip. Potem moje teściowa, czyli córka Filipa Jadwiga, a na końcu Cezary.

Udostępnij na:

W 5 rocznicę śmierci – Cezary na Żoliborzu

Rzadko pokazuję zdjęcia eks męża, ale… dziś jest 5 rocznica jego śmierci. Pomyślałam, że pokażę 3 zdjęcia Cezarego (10 maja 1969- 14 lipca 2012) zrobione na terenie dzielnicy, w której oboje się wychowywaliśmy. To Żoliborz. Jedno na placu Lelewela na trawie, drugie na pl. Wilsona, a trzecie na wprost Hali Marymonckiej.


 

Udostępnij na:

Nekrolog Teofili Szymczak

W dokumentach po śp. byłym mężu zachował się m.in. nekrolog jego babci Teofili Szymczak. Jej nazwisko panieńskie brzmiało Wąsik. Teofila urodziła się 11 września 1914 roku w Małachowie leżącym dziś w woj. Świętokrzyskim.

Udostępnij na:

Legitymacja ubezpieczeniowa Jadwigi

Po moim pierwszym mężu i jego rodzinie została spora teczka ciekawych dokumentów z okresu PRL. Gdyby dotyczyły żyjących na pewno bym ich nie publikowała. Ale właściciele nie żyją. Adresy dawno nieaktualne. Wszystkie dokumenty są ciekawym świadectwem minionego czasu. Oto legitymacja ubezpieczeniowa rodziny Jadwigi Demianiuk mojej śp. pierwszej teściowej, która całe życie przepracowała w WSS Społem. Mój śp. były mąż jest dopisany jako dziecko.

Udostępnij na:

Legitymacja ubezpieczeniowa Cezarego

Po moim pierwszym mężu i jego rodzinie została spora teczka ciekawych dokumentów z okresu PRL. Gdyby dotyczyły żyjących na pewno bym ich nie publikowała. Ale właściciele nie żyją. Adresy dawno nieaktualne. Wszystkie dokumenty są ciekawym świadectwem minionego czasu. Oto legitymacja ubezpieczeniowa mojego śp. byłego męża, którą dostał jeszcze jako uczeń. Nawet zaznaczono w niej pobyt w szpitalu. Ale najciekawsze jest pouczenie.

 

Udostępnij na:

Karta rowerowa Cezarego

Po moim pierwszym mężu i jego rodzinie została spora teczka ciekawych dokumentów z okresu PRL. Gdyby dotyczyły żyjących na pewno bym ich nie publikowała. Ale właściciele nie żyją. Adresy dawno nieaktualne. Wszystkie dokumenty są ciekawym świadectwem minionego czasu. Oto karta rowerowa mojego śp. byłego męża.

Udostępnij na:

Druga legitymacja szkolna Cezarego

Po moim pierwszym mężu i jego rodzinie została spora teczka ciekawych dokumentów z okresu PRL. Gdyby dotyczyły żyjących na pewno bym ich nie publikowała. Ale właściciele nie żyją. Adresy dawno nieaktualne. Wszystkie dokumenty są ciekawym świadectwem minionego czasu. Oto druga legitymacja szkolna mojego śp. byłego męża.

Udostępnij na: