Archiwum kategorii: Zaremba

Akt zgonu prapraprapraprababci Teresy Zaremby (Zaręby) vel Zarembiny (Zarębiny)

A to akt zgonu mojej 5 razy prababci Teresy z Latańskich, (gdzieniegdzie pisane Latanów) Zaręby wdowy po 5 razy pradziadku Józefie Zarębie rzeźniku. To jej córka Apolonia wyszła za mąż za Michała Stalskiego, została matką Łukasza i babcią Julii Stalskiej, która była pierwszą żoną prapradziadka Michała Piekarskiego.

Udostępnij na:

Akt zgonu praprapraprapradziadka Józefa Zaremby (Zaręby)

Oto akt zgonu 5 razy pradziadka Józefa Zaremby vel Zaręby, bo czasem w niektórych aktach jest przez “em”, a czasem przez “ę”. Zmarł w 1812 roku mając lat 90. To jego córka Apolonia wyszła za Michała Stalskiego, z którym miała syna Łukasza ojca mojej praprababci Julii vel Julianny Piekarskiej.

Udostępnij na:

Akt zgonu praprapraprababci Apolonii z Zarębów Stalskiej

Oto akt zgonu prapraprababci Apolonii z Zarębów Stalskiej. Z innych dokumentów wiem, że była córką Józefa i raz napisane, że Teresy (nazwiska nie jestem w stanie odczytać) a raz, że Katarzyny (nazwiska brak).

Udostępnij na:

Akt urodzenia praprapradziadka Łukasza Stalskiego

A to akt urodzenia praprapradziadka Łukasza Jana Stalskiego. Urodził się w 1813 roku w Warszawie jako syn Apolonii Zarembianki (Zarębianki) i Michała Stalskiego – rzeźnika. To ci Stalscy, do których należała jedna z kamienic na rynku, gdzie dziś mieści się Muzeum Warszawy.

Udostępnij na: