Archiwum kategorii: Przybytkowscy

Szarfa z wieńca prababci Karolci

Ostatnio jedna z koleżanek zdziwiła się, że w Muzeum eksponatami są szarfy z wieńców pogrzebowych. Mam takich kilka. To jedna z nich. Była przyczepiona do wieńca dla prababci Karolci, która zmarła, gdy miałam 2 lata. Jestem więc jedną z osób podpisanych na szarfie.

Udostępnij na:

Zdjęcia ze skrytki cz. 5 i ostatnia

Jest w domu kilka skrytek. Niestety zamiast złota i skarbów skrywają zdjęcia i papiery. Wśród nich skrytka w postaci haftowanej torebeczki, która kryje kilka fotografii. Na pewno należały do prababci Karolci. Oto ostatnia z nich. Pan na fotografii podpisany jako „Żóławski”. Kim był?

Udostępnij na:

Zdjęcia ze skrytki cz. 4

Jest w domu kilka skrytek. Niestety zamiast złota i skarbów skrywają zdjęcia i papiery. Wśród nich skrytka w postaci haftowanej torebeczki, która kryje kilka fotografii. Na pewno należały do prababci Karolci. Oto czwarta z nich. Z tyłu podpis: „Ranna toaleta w Rozwadowie. Galicja.” Ale kto jest na fotografii?

Udostępnij na:

Zdjęcia ze skrytki cz. 3

Jest w domu kilka skrytek. Niestety zamiast złota i skarbów skrywają zdjęcia i papiery. Wśród nich skrytka w postaci haftowanej torebeczki, która kryje kilka fotografii. Na pewno należały do prababci Karolci. Oto trzecia z nich. Z tyłu napisano: Dla kochanej Karolci Kamil (?) Patrol nr 1. Szkoły podchorążych 13 kl. w Nowym Mińsku, „Leśnikowski” 7.9.19 rok. I na tym napisanie drugi, brzmiący: „pierwszy od lewej str.”

Udostępnij na:

Zdjęcia ze skrytki cz. 2

Jest w domu kilka skrytek. Niestety zamiast złota i skarbów skrywają zdjęcia i papiery. Wśród nich skrytka w postaci haftowanej torebeczki, która kryje kilka fotografii. Na pewno należały do prababci Karolci. Oto druga z nich. Znów kompletnie nie wiem kogo przedstawia.

Udostępnij na:

Zdjęcie ze skrytki cz. 1

Jest w domu kilka skrytek. Niestety zamiast złota i skarbów skrywają zdjęcia i papiery. Wśród nich skrytka w postaci haftowanej torebeczki, która kryje kilka fotografii. Na pewno należały do prababci Karolci. Oto pierwsza z nich. Nie wiem kompletnie co to za cmentarz. Z tyłu nie ma żadnej notatki.

Udostępnij na:

Wacław Chodkowski z rodziną

Wacław Chodkowski, czyli szwagier mojej prababci z rodziną. Na zdjęciu on stoi pierwszy z lewej, wysoki z wąsami. Siedzi – prawdopodobnie jego żona Helena, ale pewności brak. Co do reszty to…Na krześle siedzi Władysław Przybytkowski – teść, a mój prapradziadek.  Stoją?  Nie  mam  pojęcia kto.

Udostępnij na:

Dwa zdjęcia praprababki Anny, które posłużyły stworzeniu portretu cz. 2

W roku 1952 praprababka Anna z Neumannów Przybytkowska obchodziła 90 urodziny. Z tej okazji jej zięć Wacław Chodkowski (1878-1953) namalował jej portret. By staruszka miała niespodziankę namalował go biorąc wzór z dwóch fotografii. Oto druga z nich:

 

Udostępnij na:

Dwa zdjęcia praprababki Anny, które posłużyły stworzeniu portretu cz. 1

W roku 1952 praprababka Anna z Neumannów Przybytkowska obchodziła 90 urodziny. Z tej okazji jej zięć Wacław Chodkowski (1878-1953) namalował jej portret. By staruszka miała niespodziankę namalował go biorąc wzór z dwóch fotografii. Oto pierwsza z nich:

 

Udostępnij na: