Archiwum kategorii: Śliwińscy

Nekrolog w Kurjerze Warszawskim prapraprapraprababci Marianny ze Śliwińskich Pechnikowej

Tak wyglądał nekrolog prapraprapraprababci Marianny ze Śliwińskich Pechnikowej. Zmarła w wieku 74 lat jako wdowa. Który warszawski dom nosił numer 208? Była to kamienica na Starym Mieście, stojąca przy ulicy Brzozowej, ale która? Nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij na:

Akt ślubu prapraprapraprapradziadków Śliwińskich

Oto akt ślubu moich 6 razy pradziadków Mateusza i Franciszki z domu Zielińskiej małżonków Śliwińskich. Pobrali się w parafii św. Krzyża w Warszawie w 1767 roku. Ich córka Marianna została żoną Antoniego Pechnika, z którym miała córkę Barbarę Katarzynę późniejszą Dobosiewicz, której córka Józefa Konstancja wyszła za Łukasza Stalskiego i miała z nim dwie córki, które zostały żonami mojego prapradziadka Michała Franciszka Piekarskiego, ale miało to miejsce przeszło sto lat później.

Udostępnij na:

Akt ślubu prapraprapradziadków Dobosiewiczów

Oto w 1821 roku w Warszawie pobrali się moi cztery razy pra, czyli prapraprapradziadkowie Hiacynt Szymon Dobosiewicz syn Szymona i Franciszki z Rakowskich oraz Barbara Katarzyna Pechnik córka Antoniego i Marianny z domu Śliwińskiej. To ich córka Józefa Konstancja wyszła potem za mąż za Łukasza Jana Stalskiego, z którym miała dwie córki – obie Michałowie Piekarskie, z których jedna była moją osobistą praprababcią.

Ten akt ślubu został spisany na czterech stronach – to kawał literatury.

Udostępnij na: