Archiwum kategorii: Domżalscy

W Szczecinie na tarasie

Oto Ciocia Berta z Momocińskich Stecowa z moją Babcią (a swoja teściową) Konstancją z Kurzyńskich Stecową, swoją mamą Genowefą z Domżalskich Momocińską oraz dziećmi, a moim ciotecznym rodzeństwem – Maćkiem i Danusią. Zdjęcie zrobione w Szczecinie na tarasie ich domu.

 

Udostępnij na:

Rodzice, dzieci i wnuki

To zdjęcie powstało w Szczecinie w latach 50. Są na nim trzy pokolenia, czyli: wujek Stefan Stec – brat mojej mamy, obok moja mama, są tu też babcia Momocińska (teściowa wujka), ale także moja siostra Danusia (ta uśmiechnięta dziewczynka), babcia Konstancja Stecowa z dziadkiem Julianem Stecem i ciocia Berta z Momocińskich Stecowa żona wujka Stefana. Jednej osoby nie rozpoznaję, ale i tak uwielbiam tę fotografię.

Udostępnij na:

Święty obrazek Jana Domżalskiego

W dokumentach po rodzinie mojej ciotecznej siostry został m.in. taki obrazek. To obrazek wręczany żałobnikom po śmierci bliskiej osoby w tym wypadku Johna Domżalskiego. Kim był John Domżalski? Był rodzonym bratem Genowefy z Domżalskich Momocińskiej – teściowej mojego wujka Stefana Steca, brata mojej mamy. Urodził się w Polsce w 1891 jako Jan, ale po emigracji do USA, gdzie ostatecznie zmarł w 1973, przybrał imię John.

Udostępnij na: