Archiwum kategorii: Pawlak

Na cmentarzu w Lublinie

Na cmentarzu w Lublinie spoczywa siostra mojej mamy, czyli ciocia Danusia ze Steców Pawlakowa. Leży w jednym grobie z macochą swojego ojca, czyli drugą żoną Józefa Steca swojego dziadka a mojego pradziadka – Karoliną Stec z domu Płaskocińską.

Udostępnij na:

Borówkobranie

Zbieranie borówek to była rodzinna tradycja. Dziś ja nie robię przetworów, bo i na borówki za daleko, a babcia )mistrzyni borówkowych przetworów) dawno nie żyje. Jednak miłość mojego żołądka do borówek przetrwała.

To zdjęcie z lat 70-tych. ja w postaci kawałka głowy z kawałkiem okularów. A poza tym Ciocia Danusia, Ciocia Berta, Wujek Marek i moja siostra cioteczna Ewa. Zbieramy borówki. Pamiętam, że oblazły mnie wtedy mrówki – niczym Telimenę.

Udostępnij na:

Ciotki na plaży

To zdjęcie ze Świnoujścia, a na nim moja ukochana ciocia Danusia – siostra mojej mamy i jej bratowa – ciocia Berta.

Udostępnij na:

Siostry bratu, czyli piękna fotografia

To zdjęcie zachowało się w albumach fotograficznych mojej siostry Danusi. Przedstawia moją mamę Halinę ze Steców (wtedy jeszcze pannę) i jej młodszą siostrę Danusię ze Steców Pawlakową. Mama (z prawej) miała wtedy 22 lata, a ciocia Danusia (z lewej) 18. Zdjęcie zadedykowały rodzeństwu, czyli bratu Stefanowi i jego żonie Bercie.

Udostępnij na:

Akt urodzenia Aleksandra Pawlaka

Jakiś czas temu pokazywałam akty urodzenia, ślubu i zgonu, znalezione dzięki portalowi z metrykami lubelskimi, bo to dzięki niemu poszerzyłam swoją wiedzę o kolejnych przodków i ich krewnych oraz powinowatych.Oto akt urodzenia Aleksandra Pawlaka (1900-1978), który był Ojcem mojego wujka Marka Pawlaka męża rodzonej siostry mojej mamy Danuty ze Steców Pawlakowej. Aleksandra poznałam osobiście. Spędziłam w jego chacie pod Kockiem super wakacje. M.in. jako 9-latka zorganizowałam miejscowym dzieciom loterię, w której można było wygrać cukierki, ciastka, truskawki etc. Za uzyskane z loterii pieniądze kupowałam nowe rzeczy na loterię w miejscowym wiejskim sklepie. Nigdy wcześniej u Pawlaków na podwórku nie było takiego ruchu.

 

Udostępnij na:

Akt urodzenia Balbiny Kruczek

Jakiś czas temu pokazywałam akty urodzenia, ślubu i zgonu, znalezione dzięki portalowi z metrykami lubelskimi, bo to dzięki niemu poszerzyłam swoją wiedzę o kolejnych przodków i ich krewnych oraz powinowatych.Oto akt urodzenia Balbiny Kruczek (1879-1930), która była matką Ojca mojego wujka Marka Pawlaka męża rodzonej siostry mojej mamy Danuty ze Steców Pawlakowej. Jest to jednym słowem babcia wuja.

Udostępnij na:

W Kazimierzu Dolnym z mamą, babcią i ciocią

Och ten Kazimierz! A tu na zdjęciach my – 4 potomkinie strasznego Stanisława Kurzyńskiego, co to lał żonę i dzieci. Moja mama – Halina ze Steców Piekarska, moja ciocia Danuta ze Steców Pawlakowa i babcia Konstancja z Kurzyńskich Stecowa córka wspomnianego Stanisława. Lata 70-te. Drugie zdjęcie uwielbiam.

Udostępnij na: